in , ,

Chcą robić wyścig na szczyt pomnika smoleńskiego. Ohydna akcja krytykowana w sieci

screenshot facebook.com

Choć wiele było apeli o jedność i oddanie hołdu oraz pamięci ofiarom katastrofy smoleńskiej, nadal są osoby próbujące ostentacyjnie skłócać społeczeństwo. W internecie powstała prześmiewcza akcja, by zorganizować „wyścig na szczyt pomnika smoleńskiego”.

 

Pomnik, który w minioną, 8. rocznicę stanął na Placu Piłsudskiego w Warszawie, to schody skierowane ku niebu. Choć otrzymał wiele pozytywnych recenzji, część polityków totalnej opozycji zapowiadała jego przeniesienie nim był odsłonięty. Z odpowiedzią na to, dlaczego przez 8 lat rządząca Warszawą PO nie znalazła żadnego miejsca na jego powstanie, było już gorzej.

 

Część tych głosów ucichła, ale na podnoszeniu w tym temacie emocji nadal niektórym zależy. W internecie na portalu Facebook powstała okrutna i prześmiewcza akcja o tytule „Wyścig na szczyt pomnika smoleńskiego”. W opisie akcji zachęca się internautów w sposób następujący: „Kto pierwszy zdobędzie najsłynniejszy szczyt w kraju i odkryje się chwałą. Poczuj się jak Jaś Mela i zdobądź swój biegun”.

 

Trudno nie dostrzec, że akcja jest podobna do tych, które lata temu widzieliśmy na Krakowskim Przedmieściu, ze zbitymi z puszek po piwie krzyżami czy agresją wobec ludzi oddających hołd tym, którzy zginęli.

 

Jednak sami organizatorzy na stronie wydarzenia spotkali się z negatywnymi komentarzami.

Sorry, ale to wydarzenie jest totalnie żenujące, fakt może i przesadzają, ale to i tak nie zwalnia nikogo z okazaniem szacunku tym którzy zginęli i bliskim, którzy pozostali, postawcie się w sytuacji rodzin po zmarłych, trochę empatii, elo – pisze Aleksandra.

Organizator bardziej by błysnął, gdyby posypał się brokatem. Żenujące, niesmaczne wydarzenie – pisze z kolei Agnieszka.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Na lotnisku kazali mu zdjąć buty bo bramki piszczą. Rozebrał się do naga! Jaki był efekt?

Kompromitacja Nowoczesnej. Nie wiedzą, na jaką rocznicę poszli jej politycy…