in , ,

Medyczny szok! Wykryli tętno u mężczyzny, który leżał w kostnicy!

fot. pixabay.com

Medyczne pomyłki mają miejsce w różnych sytuacjach, ale ta, do której doszło w Indiach wręcz szokuje. Okazało się, że u jednego z mężczyzn w jednej z prowincji wykryto tętno, gdy… leżał w kostnicy!

Sprawa dotyczy Himanshu Bharadwaj, mieszkańca prowincji Chhindwara w Indiach. Mężczyzna podczas wypadku drogowego miał doznać poważnych obrażeń, po których przewieziono go do szpitala w Nagpur. Tam stwierdzono śmierć mózgu, czyli ustanie jego funkcji nawet gdy inne części ciała wykazują jeszcze jakąś aktywność.

Następnie w szpitalu okręgowym stwierdzono u niego śmierć kliniczną, a więc nie wykazywał on oznak oddechu czy krążenia, więc postanowiono o przewiezieniu ciała do kostnicy. Tam miała odbyć się autopsja zwłok.

Potężne zdziwienie wywołała jednak późniejsza sekwencja zdarzeń. Okazało się, że lekarz, który miał przeprowadzić sekcję… wyczuł delikatne tętno u mężczyzny. Natychmiast skierowano więc go ponownie do szpitala, gdzie podjęto prawidłowe leczenie. Jego dalsze losy nie są jednak obecnie znane.

Źródło: Interia.pl

Podoba Ci się ten materiał?
Wesprzyj nas i polub profil strony na Facebook!

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

„Idiota bez szkoły”! Oto reakcja komentatora na reklamę puszczoną w czasie trwania konkursu skoków!

Starsza kobieta wyrzucona z siedzenia w komunikacji miejskiej. Bo imigrant chciał się rozsiąść