in , ,

15-letni Afgańczyk w sklepie zadźgał na śmierć dziewczynę. Przybył do Niemiec w 2016 roku

fot. pixabay.com

Tragiczne doniesienia z miejscowości Landau w południowo-zachodnich Niemczech. 15-latek z Afganistanu w jednym ze sklepów zadźgał dziewczynę w swoim wieku. Po przewiezieniu do szpitala nie udało się jej uratować.

 

Do zdarzenia doszło w środę. Jak informuje część mediów, dziewczyna pojawiła się w sklepie spożywczym z koleżanką, a oprawca miał być jej byłym chłopakiem. Rodzice dziewczyny mieli nawet 15 grudnia złożyć skargę na policji o groźbach kierowanych pod adresem ich córki po rozstaniu. Kiedy dziewczyny pojawiły się w sklepie, jedna z nich została zaatakowana kuchennym nożem.

 

Po kilkukrotnym zadaniu ciosów oprawca zaczął uciekać. 15-letni Afgańczyk został jednak dzięki pomocy przechodniów zatrzymany i oddany w ręce policji. Ofiara została natomiast przewieziona w tym czasie do szpitala, gdzie zmarła. Obrażenia były zbyt duże by udało się ją uratować.

 

Policja i prokuratura wykluczają, że zdarzenie było atakiem terrorystycznym. Prokurator Angelika Moehlig poinformowała natomiast media, że 15-letni Afgańczyk pojawił się w Niemczech w kwietniu 2016 roku. Nie chciała jednak sprecyzować, czy posiadał status uchodźcy.

Źródło: wp.pl / wprost.pl / interia.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Zatankował benzynę zamiast diesla. Chciał ją wyssać odkurzaczem, doprowadził do wybuchu!

Imigrant bije we Francji kobietę po twarzy jak worek treningowy. Nikt nie reaguje