in , ,

Ale siara! Stypendium dla Kijowskiego zajmie komornik? Musi spłacić najpierw alimenty!

fot. youtube.com/Top 24h News

Łatwo przyszło, łatwo poszło – można by rzec o ostatnim finansowym „oddechu” dla Mateusza Kijowskiego. Były lider KOD, na którego w zbiórce zwanej „Stypendium Wolności” zebrano 32 tys. złotych, prawdopodobnie większości tych pieniędzy nie zobaczy. Powodem są… jego długi alimentacyjne! Gdy środki wpłyną na konto, będzie je mógł zająć komornik.

 

„Stypendium Wolności” to akcja w internecie, podczas której prowadzono zbiórkę na byłego lidera KOD po jednym z jego wywiadów dla Video-KOD Sieciowa Telewizja Obywatelska. To właśnie tam opowiadał o swojej sytuacji materialnej, dylematach w robieniu zakupów czy wyżywieniu dzieci.

 

– Kiedy na przykład umawiam się na spotkanie, to zawsze muszę dobrze rozważyć jak się tam dostanę. Bo kupienie chociażby biletu na pociąg, kolejkę naszą podmiejską, to już jest problem. Jeszcze bilety autobusowe albo na metro, to już się może okazać, że to wydatek przekraczający możliwości – twierdził Kijowski.

 

Pomoc zaoferował mu nawet najbardziej znany świadek koronny w Polsce, Jarosław Sokołowski ps. Masa. W wywiadzie dla se.pl podkreślił, że choć „Kijowski to błazen”, to mógłby u niego pełnić rolę gosposi i np. sprzątać basen.

 

Jak się jednak okazuje, w zbiórce na „Stypendium Wolności” zebrano aż 32 tys. złotych. W nagranych w internecie podziękowaniach Kijowski sugerował, że dzięki tym środkom jego rodzina odczuła ulgę. – Będziemy mogli spokojnie, bez stresów bytowych przeżyć święta – stwierdził Kijowski.

 

Ale czy na pewno? W portalu se.pl ukazał się artykuł, że Kijowski pieniądze może zobaczyć tylko w niewielkiej części. To wynik jego długów alimentacyjnych w wysokości ponad 95 tys. złotych i zaległości w wysokości 55 tys. złotych na fundusz alimentacyjny. To oznacza, że jego „Stypendium Wolności” może zająć… komornik! Zgodnie z przepisami, będzie mu trzeba zostawić tylko minimalną kwotę wynagrodzenia, a więc niespełna 1500 zł netto.

 

Nie ma na obecną chwilę komentarza Kijowskiego do tych doniesień.

Źródło: se.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Miała uczyć matematyki, a jej seksualnymi OFIARAMI padło trzech uczniów!

„Despacito” na Sylwestrze TVP2 w Zakopanem! O hicie poinformował Jacek Kurski!