in , ,

Petru szukał pracy dla Schmidt? Dostała rekomendację do sfer europejskich!

fot. youtube.com/PrawdaBoli

Ryszard Petru dwa tygodnie temu miał rekomendować Joannę Schmidt na wiceprzewodniczącą Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) – donosi Super Express. Czy to próba przyszykowania dla niej kariery w europarlamencie?

 

Petru to były lider Nowoczesnej, natomiast posłanka Joanna Schmidt, jak okazało się od publikacji sławetnego zdjęcia z lotu na Maderę – jego partnerka. W liście polecającym miał napisać, że „wybór Joanny Schmidt wzmocni biuro ALDE, które zyska efektywnego polityka gotowego poświęcić się problemom Europy i współpracować z partiami członkowskimi”.

 

Kandydatura ta została zaakceptowana i zgłoszona przez zarząd Nowoczesnej. – Jeśli nasza posłanka dostanie się do zarządu ALDE, zyskamy większy wpływ na debatę na poziomie europejskim – miała przekazać rzecznik partii, Paulina Henning-Kloska.

 

Czy Petru mógł przeczuwać, że zostanie usunięty ze stołka szefa Nowoczesnej i zawczasu próbował zbudować przyszłość swojej ukochanej – pyta Super Express. Nie wiadomo, czy może to jej pomóc w karierze w europarlamencie, nie wiadomo także, co obecnie stanie się z Ryszardem Petru. Nowa przewodnicząca, Katarzyna Lubnauer, widzi go w roli szefa tzw. „Rady Mędrców”, pracującej na programem partii.

 

Źródło: se.pl, wpolityce.pl, dorzeczy.pl

Podoba Ci się ten materiał?
Wesprzyj nas i polub profil strony na Facebook!

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Przez 4 lata molestował swoją 4-letnią prawnuczkę! 89-latek został skazany… na półtora roku więzienia

Francja przejrzy na oczy? Macron do imigrantki: nie możesz tu zostać