in , ,

Przez 4 lata molestował swoją 4-letnią prawnuczkę! 89-latek został skazany… na półtora roku więzienia

fot. pixabay.com

Wracamy do szokującej sprawy z Opolszczyzny, która kilka tygodni temu dosłownie zelektryzowała naszych czytelników. Właśnie zapadł wyrok w sprawie 85-letniego mężczyzny, który miał dopuścić się molestowania swojej 4-letniej prawnuczki. Został skazany na 1 rok i 3 miesiące więzienia, nie może także przez najbliższe 10 lat zbliżać się do dziewczynki.

 

– Pradziadek dopuszczał się wobec niej zachowań mających charakter obcowania płciowego, po prostu ją, mówiąc kolokwialnie, molestował – stwierdził sędzia Mateusz Świst. Przypomnijmy, że dziewczynka zaczęła być molestowana, gdy miała, jak obecnie wiadomo, 4 lata, a jej pradziadek 85 lat. Wszystko trwało kilka lat, gdy dziewczynka była w wieku 10 lat, a jej oprawca blisko 90 lat.

 

Dziewczynka o sprawie miała najpierw informować swoją matkę, jednak kobieta nie dawała wiary jej słowom, którym zaprzeczał także sam oskarżony. Do powiadomienia organów ścigania przyczyniła się dopiero nauczycielka małoletniej ofiary.

 

Biegli psychiatrzy i seksuolog stwierdzili podczas postępowania sądowego, że Edward K. był częściowo niepoczytalny. Prokurator chciała ukarania mężczyzny poprzez osadzenie w więzieniu przez 3 lata. – Powiedziała mówiąc krótko i trywialnie, o seksualnym wykorzystaniu przez pradziadka, że pradziadek dotykał ją w miejsca, których nie powinien był dotykać – argumentowała Renata Trochim, prokurator ze Strzelec Opolskich.

 

Sąd zmienił jednak kwalifikację czynu z gwałtu na współżycie z małoletnim członkiem rodziny. Wyrok nie jest prawomocny, a strony mają zapoznać się z jego uzasadnieniem.

Źródło: tvp.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Wytatuowała sobie oczy, teraz traci wzrok. Głos zabrał Popek!

Petru szukał pracy dla Schmidt? Dostała rekomendację do sfer europejskich!