in , ,

Petru serio to powiedział! Podwyższy wiek emerytalny, sprywatyzuje spółki jak PEKAO czy LOT!

fot. twitter.com/pikus_pol

Jakie będą pierwsze decyzje Ryszarda Petru, jeżeli kiedyś hipotetycznie zdobyłby władzę w Polsce? Takie pytanie liderowi partii Nowoczesna zadał dziennikarz radia TOK FM, a udzielone odpowiedzi mocno zaskoczyły internautów. Oficjalnie przyznał, że podniósłby wiek emerytalny czy sprywatyzowałby spółki Skarbu Państwa.

– Trzeba podwyższyć wiek emerytalny, prywatyzacja spółek Skarbu Państwa – mówił na antenie TOK FM Petru. Gdy został zapytany przez dziennikarza, o których spółkach mówi, zaczął wymieniać konkretne firmy: – Wszystkich, no PEKAO SA na przykład, sprywatyzować PKO BP, PZU – wyliczał.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że część tych spółek niedawno została przez Skarb Państwa zakupiona – jak choćby bank PEKAO SA. – No to co z tego, głupie decyzje muszą być do odwrócenia – stwierdził. Na koniec dodał jeszcze, że można sprywatyzować także LOT.

Internauci byli mocno zdziwieni tak otwartą postawą i deklaracjami Petru, ponieważ proponuje on odwrotność tego, za czym opowiedzieli się w ostatnich wyborach Polacy – jak choćby niższy wiek emerytalny. Z kolei założenie prywatyzacji LOT-u, który jeszcze kilka lat temu miał być obiektem sprzedaży, a dziś przynosi wielomilionowe zyski – jest przynajmniej niezrozumiałe.

– Rysio prosto i z grubej rury. Skończyć dewastację państwa, które rozpoczął jego sensei Balcerowicz – napisał jeden z internautów.

Sami zobaczcie fragment wywiadu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Wtopa dekady? Francuzi wypłacali socjal bojownikom będącym w Syrii!

16-latek ugodzony pod Wieliczką nożem w serce. Porzucili ciało przy drodze!