in , ,

Laicka Francja? Pomnik Papieża przeszkadza, a muzułmanie mogą modlić się na ulicy?

fot. youtube.com/The Seraphim

Gdy powszechnie toczy się dyskusja na temat usuwania we Francji krzyża z przestrzeni publicznej – ostatnio z pomnika Jana Pawła II w Ploermel – takie nagrania jak to poniżej szokują jeszcze bardziej. Otóż widać na nim piątkową modlitwę kilkuset muzułmanów… na środku ulicy w centrum Paryża. Całkowicie wolni, przez nikogo nie niepokojeni – dokładnie tak wygląda dziś Europa Zachodnia.

Co wynika z poniższego nagrania? Przede wszystkim miejsce. Centrum jednej z dzielnic Paryża, według opisu ulica przylegająca do budynków rządowych. Kilkuset muzułmanów, którzy przez głośnik odczytują kolejne wersy Koranu. Towarzyszy im policja, która pilnuje porządku, by nikt modlitwy nie zakłócił.

Obok jeżdżą samochody, poruszają się zwykli ludzie. Na ironię zakrawa jednak fakt – jak wskazuje autor wideo – obecności policji, która nasłuchuje treści modlitwy. W niej ma padać, zgodnie z opisem filmu, nawoływanie do walki z niewiernymi. Co robią funkcjonariusze w tym czasie? Kompletnie nic! Zajmują się… kierowaniem samochodów we właściwym kierunku.

Sami zobaczcie! Co sądzicie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Usunął konto Donalda Trumpa z Twittera. Bo był ostatni dzień w pracy!

Potężne uderzenie pioruna! Kilka metrów dalej i mógłby zabić kamerzystę! [WIDEO]