in , ,

Egipski prawnik szokuje! „To narodowy obowiązek gwałcić kobiety w podartych dżinsach”

screenshot debaty

Egipski prawnik Nabih al-Wahsh, brał ostatnio udział w programie Infrad Show, gdzie toczyła się debata na temat przyjmowania zachodnich wzorców kulturowych w Egipcie. Wypowiedzi mężczyzny mocno zaskoczyły, a największym echem odbiła się wypowiedź o kobietach chodzących w poszarpanych dżinsach – według prawnika kobiety noszące takie ubrania same proszą się o gwałt!

 

Kontrowersyjne słowa miały paść w debacie na antenie telewizji Al-Assema i została szeroko skomentowana, a nawet skrytykowana przez wiele środowisk, m.in. Maya’e Murshi, prezesa wpływowej Krajowej Rady Kobiet Lekarzy – informuje portal pudelek.pl.

 

Ostre oceny posypały się po wypowiedzi prawnika o kobietach noszących model sztucznie podniszczonych dżinsów z dziurami. Al-Wahsh uznał, że nawet odsłonięcie kolana sprawia, że kobiety proszą się o gwałt, molestowanie czy obleśne składanie propozycji. – Kobiety muszą się szanować, jeśli chcą, by inni je szanowali – miał stwierdzić na antenie.

 

To jednak nie koniec. Swoją wypowiedź o dżinsach prawnik skonkludował według relacji portalu bardzo mocnym stwierdzeniem: – Gwałt na kobiecie, noszącej ten model spodni, jest „obowiązkiem narodowym”. 

 

Fragment nagranie z debaty pełnej emocji możecie zobaczyć tutaj: Independent.co.uk

Źródło: pudelek.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Huknął jak z armaty! Przepiękny gol Kamila Grosickiego w Anglii!!

HIT! Wójt Żelazkowa skazany za udzielenie ślubu po pijaku