in , ,

Internet zdominowała akcja #StałemPodBlokiem. To odwet za artykuł GW o Patryku Jakim

screenshot fb.com/jaki.patryk

Ależ Gazeta Wyborcza dostała rykoszetem. Zaczęło się od tego, że po raz kolejny opublikowali zdjęcie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego z młodości w dresie i zwykłej kurtce. Tym razem jednak dopisali, że wiceminister w młodości… stał pod blokiem. Internauci szybko zareagowali i rozpoczęli krucjatę pod adresem gazety. 

„Musze Wam wyznać – tak, to prawda. Stałem pod blokiem, nawet w nim mieszkałem-tak jak miliony Polaków. Nie każdy miał wille w PL lub Szwecji. Nie każdy miał w życiu z górki jak resortowe dzieci. Trzeba było pracować dwa razy ciężej, żeby coś w życiu osiągnąć. I boli ich to, że taki ktoś „ze zwykłego osiedla” przecina układy, zabiera im państwo, które sobie sprywatyzowali. Zrobili sobie z Polski prywatne eldorado i teraz kiedy im to odbieramy-to gryzą” (pis. oryg.) – napisał na swoim Facebooku Patryk Jaki. I się zaczęło. Internet nie zostawił na Gazecie Wyborczej suchej nitki i pod hashtagiem #StałemPodBlokiem okazał wsparcie wiceministrowi sprawiedliwości – publikując setki zdjęć z lat, kiedy większość Polaków rzeczywiście w blokach mieszkała. Nie zabrakło również obrazków śmiesznych i memów.

W akcję internetową włączył się szereg publicystów, dziennikarzy i zwykłych internautów. Zostali ewidentnie poruszeni faktem, że po raz kolejny próbowano operować zdjęciem wiceministra w dresie jako czymś, za co powinien się wstydzić. Internautom spodobała się także reakcja wiceministra, ponieważ szereg osób zaczęło publikować swoje prywatne zdjęcia w komentarzach pod wpisem na Facebooku. W sumie pojawiło się ich do tej pory około 3,5 tys.!

Zobacz najlepsze!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Takiego filmu dawno nie było! Wałęsa porównany do Cezara z podkreśleniem słów „bo Ja!”!

USA: Nastolatka pobiła swoje dwie rówieśniczki. Bez zahamowań! [WIDEO]