in , ,

Gronkiewicz-Waltz przegrała w WSA sprawę grzywien. Sąd odmówił wstrzymania ich egzekucji

fot. youtube.com/Magda W. PL

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz chciałaby, aby był to tylko zły sen, jednak to wszystko dzieje się naprawdę. Już kolejny organ w sporze pomiędzy prezydent Warszawy a komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji, przyznał rację tej drugiej. A chodziło o głośne nałożenie na Gronkiewicz-Waltz grzywien.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie od kilku miesięcy prowadzi działania mające na celu wyjaśnienie skandalicznego procederu i powrót nieruchomości do majątku stolicy. Na tą okoliczność przesłuchiwane są kolejne osoby, świadkowie i każdy, kto miał wiedzę w zakresie prowadzonych w danej sprawie działań. Usilnie obecności na komisji stara się uniknąć jednak sama Hanna Gronkiewicz-Waltz, która do rozpatrywanych spraw mogłaby wnieść nowe informacje. W związku z tym komisja regularnie nakłada na nią grzywny za niestawiennictwo. Sama prezydent stolicy początkowo nawet chciała, by grzywny płacili za nią Warszawiacy.

To jednak nie miało racji bytu, a Urząd Skarbowy zajął prywatne konto Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ta twierdziła, że kiedyś pieniądze te do niej wrócą wraz z odsetkami, jednak wczorajsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego raczej te nadzieje rozwiewa. W dokumencie można przeczytać, że WSA po rozpoznaniu wniosku prezydent Warszawy, „postanawia odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia”. To oznacza, że Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie musiała uregulować należności, które do dziś wynoszą za niestawiennictwo aż 37 tys. złotych!

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Kobieta na kolanach biczowana przy publiczności. Zaskoczeni?

Jak podróżują arabscy szejkowie? Zobacz nagranie z wnętrza samolotu!