in , ,

Urząd Skarbowy zajął konto Gronkiewicz-Waltz, by ściągnąć grzywny Komisji Weryfikacyjnej

fot. youtube.com/Magda W. PL

To musiało się tak skończyć! Hanna Gronkiewicz-Waltz doczekała się konsekwencji za niestawiennictwo podczas obrad Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Urząd Skarbowy miał zająć prywatne konto prezydent miasta, z którego ściągnąć chce 12 tys. złotych nałożonych do tej pory kar – informuje portal wawalove.pl!

 

Działania Urzędu Skarbowego to pokłosie działalności Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Przypomnijmy, że na posiedzenia organu, któremu przewodniczy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, prezydent Warszawy była wielokrotnie wzywana do złożenia wyjaśnień w sprawach przez nią rozpatrywanych. Do tej pory Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się ani razu, natomiast opinię publiczną obiegały informacje o wynajmowaniu przez warszawski ratusz kancelarii adwokackich, które reprezentowały przed komisją miasto. Wszystko to na tle faktu, że samo miasto zatrudnia wielu prawników, jednak ci nie zostali upoważnieni do takich działań.

 

Na prezydent Warszawy kilkukrotnie była już nakładana kara za niestawiennictwo. Składają się one na łączną kwotę 12 tys. złotych, jednak opinię publiczną kilka tygodni temu elektryzowała informacja, że w opinii prawników wynajętych przez warszawski ratusz, kary za Gronkiewicz-Waltz miałyby być płacone… przez podatników! Tak się jednak najwidoczniej nie stało, ponieważ Urząd Skarbowy miał zająć prywatne konto prezydent stolicy, by ściągnąć należności wraz z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi. Według informacji medialnych, warszawski ratusz uznaje sytuację za „absolutnie nieakceptowalną”.

 

Komisja weryfikacyjna pracuje nad bulwersującymi opinię publiczną przypadkami reprywatyzacji w Warszawie. Do tej pory rozpatrywane były przypadki nieruchomości położonych przy ulicach: Twardej 8 i 10, Chmielnej 70, Siennej 29 i Poznańskiej 14.

Źródło: wawalove.pl / PAP / fakt.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Dramat w Meksyku. Tak runął budynek w jednej z dzielnic miasta! [WIDEO]

ALE WSTYD! W „Kole Fortuny” dostała banalne pytanie o Koloseum. Zobaczcie co odpowiedziała