in , , ,

Ferdinando De Giorgi odwołany z funkcji trenera kadry Polski! Decyzję podjął zarząd PZPS

fot. youtube.com / Pete Mark

Ferdinando De Giorgi został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarzy. Decyzję podjął Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej w związku ze słabym wynikiem z ostatnich mistrzostw Europy, gdzie zajęliśmy 10. miejsce.

 

Ostatnie mistrzostwa Europy były nadzieją na powrót dobrych wyników polskich siatkarzy. Niestety mimo organizacji turnieju w Polsce, zajęli 10. miejsce, a także nie dostali się do Final Six Ligi Światowej. Podczas posiedzenia zarządu PZPS obecny był sam De Giorgi, który miał wchodzić do budynku „nieco przygnębiony”.

 

De Giorgi w przeszłości był siatkarzem na pozycji rozgrywającego reprezentacji Włoch. Zagrał w niej 330 razy, ale przed trenowaniem kadry Polski nigdy nie trenował narodowej reprezentacji. Osiągał za to sukcesy w rozgrywkach klubowych – po zastąpieniu w 2015 roku Sebastiana Świderskiego na funkcji trenera ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, poprowadził drużynę do mistrzostwa Polski.

 

De Giorgi został powołany na trenera kadry Polski 20 grudnia 2016 roku, jednak w rzeczywistości z kadrą pracował przez 4 miesiące – pierwsze zgrupowanie odbyło się bowiem w maju 2017 roku.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Islamska uczennica bije i kopie swojego rówieśnika. Nikt mu nie pomaga!

Dramat w Meksyku. Tak runął budynek w jednej z dzielnic miasta! [WIDEO]