in , ,

Schulz o uchodźcach: są cenniejsi niż złoto. W Niemczech trwa kampania

fot. pixabay.com

W Niemczech trwa kampania wyborcza, a podczas ostatniego pojedynku telewizyjnego padły mocno szokujące słowa – przynajmniej na tle wydarzeń w Europie związanych z nielegalnymi imigrantami. Martin Schulz, lider SPD postawił tezę, że uchodźcy są „cenniejsi niż złoto”.

 

Według Schulza taka teza jest dopuszczalna, ponieważ uchodźcy mają „wiarę w Europę, której brakuje wielu Europejczykom”. Atakował również obecną kanclerz Angelę Merkel, że w początkowej fazie kryzysu imigracyjnego brak był konsultacji z europejskimi partnerami. Sama Merkel z kolei stwierdziła, że nadal uważa, iż decyzja o niezamykaniu granic dla uchodźców w 2015 roku była słuszna.

 

Schulz wychodzi również nadal z założenia, że możliwe jest wprowadzenie kompleksowego prawa regulującego kwestie imigracyjne, ale nadal opierałoby się ono na rozdzielaniu ich między współpracujące kraje. Jak podkreślił, fiasko takiej polityki jest związane z takimi krajami jak Polska czy Węgry, kategorycznie odrzucającymi dzielenie się problemem imigrantów.

 

Zapowiedział także, że gdyby wygrał w wyborach, powiązałby problem migracji z kwestiami finansowymi Europy. Można przypuszczać, że chodziło mu o finanse w ramach Unii Europejskiej. CDU Merkel ma nadal przewagę nad SPD Schulza około 14 – 17 punktów procentowych.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Ziemkiewicz mocno o Wałęsie! „Ma zapewnione miejsce w historii, jak…”

Nielegalni imigranci forsują hiszpańską granicę! Strażnicy tylko patrzą [WIDEO]