in , ,

Zbigniew Ziobro popiera kasację wyroku ws. śmierci córki olimpijczyka Bartłomieja Bonka

fot. facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Wraca sprawa tragicznego porodu, do którego doszło kilka lat temu w Opolu. Tym razem prokurator generalny Zbigniew Ziobro na wniosek prokuratora regionalnego we Wrocławiu, wniósł o kasację w procesie lekarki oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci jednej z córek Barbary i Bartłomieja Bonków.

 

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Opolu wydał wyrok warunkowo umarzający postępowanie wobec lekarki Hanny Żwirskiej-Lembrych (zgodziła się na podawanie swoich danych). W lipcu ubiegłego roku uznał on bowiem, że stopień szkodliwości czynu i wina oskarżonej nie są znaczne, więc umorzył warunkowo postępowanie na 2 lata. Z takim wyrokiem nie zgodziła się prokuratura, która zawnioskowała o złożenie kasacji od wyroku. Jak się okazało, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ten wniosek uwzględnił.

 

Dramat rozegrał się w listopadzie 2012 r. z szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu. Tu na świat przyszła córka brązowego medalisty z igrzysk olimpijskich w Londynie, Bartłomieja Bonka, Maja. Dziewczynka urodziła się zdrowa, niestety przy narodzinach jej siostry Julii nastąpiły komplikacje. Julia urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i po roku walki o jej życie zmarła.

 

Choć lekarz prowadzący ciążę Barbary Bonk wskazywał na przeprowadzenie podczas porodu zabiegu cesarskiego cięcia, nie zdecydował się na to ani ordynator oddziału, ani lekarka prowadząca poród (choć ona sama miała proponować taki zabieg, ale ordynator nie wydał zgody). Zdaniem prokuratury jednak to lekarka odbierała poród (sam ordynator zmarł w 2015 r.) i odpowiada za to, co się wydarzyło.

 

Lekarka nie przyznaje się do winy. Rodzina Bonków domaga się od szpitala także 2 mln złotych zadośćuczynienia. W marcu 2017 r. Sąd Okręgowy w Opolu przyznał im połowę tej kwoty.

Źródło: nto.pl

Komentarze

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Ale ciało! Anja Rubik pokazała biust na Instagramie! [FOTO +18]

Kosztowne nawałnice. Setki milionów złotych na pomoc dla poszkodowanych