in , , ,

Nawet 600 nielegalnych stron zablokowanych. Rząd rozbija nielegalny hazard!

fot. pixabay.com

To prawdopodobnie kolejny sukces gospodarczy polskiego rządu. Po zablokowaniu około 600 stron z nielegalnym hazardem, m.in. dzięki temu posunięciu, wkrótce do kasy państwa może trafić ponad 1,7 mld złotych. 

Blokada ma związek z nowymi przepisami w ustawie hazardowej, która od 1-go lipca nałożyła na dostawców internetu obowiązek blokowania stron, które znalazły się w rejestrze stron zakazanych. Ten z kolei prowadzi Ministerstwo Finansów i znajduje się pod adresem: hazard.mf.gov.pl

Mechanizm wygląda następująco: gdy właściciel danej strony internetowej nie ma stosownych zezwoleń, minister finansów może podjąć decyzję o wpisaniu jej do rejestru. W ten sposób w zasadzie niemożliwy jest dostęp do takiej strony internetowej z terenu Polski. Jak podkreśla Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, system spełnia swoją rolę i można go uznać za sukces. Jego atutem ma być przede wszystkim duże ograniczenie szarej strefy oraz kontrolę nad automatami do gier zręcznościowych.

W 2016 roku statystyki wskazywały, że nawet 90 proc. rynku hazardowego miało charakter nielegalny. Jak wskazują dotychczasowe publikacje medialne, pojawiają się także próby obchodzenia systemu, jednak mocno widoczny trend wskazuje na wzmocnienie legalnego hazardu kosztem nielegalnego – ten powoli opuszcza Polskę. W myśl nowelizacji ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., jedynym legalnym posiadaczem (a tym samym monopolistą) automatów do gier, stał się państwowy Totalizator Sportowy. Ponadto za prowadzenie hazardu w internecie bez wymaganych zezwoleń, można obecnie otrzymać kary bliskie nawet 2 mln złotych.

Źródło: Money.pl

Komentarze

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

7-letni Julian kolejną ofiarą zamachu w Barcelonie. Liczba zabitych wzrosła do 15 osób

Prezes PiS pojechał na urlop. Jego zdjęcia z wakacji podbijają internet