in , ,

Polska na 5. miejscu w rankingu FIFA! Historyczny sukces!

fot. freeimages.com

Reprezentacja Polski w piłce nożnej osiągnęła ogromny sukces! Po raz pierwszy w historii zajęła 5. miejsce w rankingu FIFA. Nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło!

Nasza reprezentacja w poprzedniej edycji rankingu FIFA zajmowała 6. miejsce. W wersji opublikowanej 10 sierpnia br. awansowaliśmy o jedną pozycję. Przed nami zatem znajdują się tylko takie państwa jak Brazylia, Niemcy, Argentyna i Szwajcaria.

Źródło: fifa.com

Z dorobkiem 1319 punktów wyprzedziliśmy m.in. reprezentacje takich państw jak Portugalia, Chile, Kolumbia, Belgia czy Francja. Co ciekawe, różnica pomiędzy nami, a Szwajcarią na 4. miejscu wynosi zaledwie 10 punktów. To oznacza, że posiadamy szansę na jeszcze lepsze wyniki w rankingu w przyszłości.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wizerunek polskiej reprezentacji w piłce nożnej uległ znacznej poprawie. Obecnie polscy piłkarze zajmują 1. miejsce w grupie podczas eliminacji na mundial w 2018 r. Podczas EURO 2016 polska reprezentacja zachwyciła natomiast miliony kibiców docierając do ćwierćfinału mistrzostw.

Zobacz pełny ranking: FIFA.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

Sinead O’Connor opublikowała dramatyczny film. Już jest w szpitalu

6 ofiara nawałnic. Ponad 15 tys. interwencji strażaków