in , ,

Getin Noble Bank zapłaci 1,7 mln złotych kary?

fot. freeimages.com

Ponad 1,7 mln złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Getin Noble Bank. Powodem miało być zbyt słabe umożliwienie klientom porównania oferty banku z ofertą konkurencją.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, jeśli instytucja finansowa zakłada, że minimum dwie trzecie umów zostanie podpisanych na określonych zasadach, powinna podać klientowi przykład, jak warunki umowy wyglądają u konkurencji. Według UOKiK bank miał się z tego obowiązku wywiązywać tylko częściowo i naruszył zbiorowe interesy konsumentów. Obecnie instytucja już zaniechała praktyk, za które została ukarana.

Zarzuty dotyczyły także umieszczania na ulotkach i reklamach informacji nieczytelnych i niezrozumiałych dla klientów, a także wyświetlania w reklamach telewizyjnych ważnych informacji przez zbyt krótki czas.

O karze bank powinien poinformować na swoich stronach internetowych oraz w 15-sekundowych spotach telewizyjnych, a także został zobowiązany do rekompensaty publicznej. Wyrok nie jest prawomocny i bankowi przysługuje prawo odwołania.

Źródło: se.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

Comments

comments

UEFA chce ukarania Legii Warszawa za transparent o Powstaniu Warszawskim

Blogerka mocno o sieciach z odzieżą: pozdrawiam środkowym palcem!